Kamery na kask – na co zwracać uwagę

Jazda na rowerze z kamerą na kasku

Jakie kamery na kask warto kupić?

Wybór odpowiedniej kamery nie należy do najprostszych. Zakup warto dopasować do indywidualnych potrzeb. Kamery oferują różną jakość otrzymywanego obrazu, odmienną ilość klatek na sekundę oraz odrębne funkcje.

YI Lite idealna kamera na kask – przystępna i uniwersalna propozycja

YI Lite została wyposażona w szerokokątny obiektyw 150° oraz najnowszy układ Hisilicon Hi3556 umożliwiający nagrywanie obrazu w jakości 4K/15FPS, 1080p/60FPS, jak i 720p/120FPS. Wspomniany tryb 4K sprawdzi się w szczególności do robienia timelapse’ów. Najmłodszy członek rodziny kamer sportowych YI posiada również ergonomiczny dotykowy ekran LCD 2” pokryty powłoką Gorilla Glass, przysłonę f/2.8 oraz wbudowany mikrofon wraz z AAC, który umożliwia nagrywanie czystego dźwięku. Kamera YI Lite wyróżnia się niezwykle przystępną ceną, prostotą obsługi oraz wysoką jakością uzyskiwanego obrazu.

YI 4k– bezkompromisowa jakość dla żądnych prawdziwych wrażeń

YI 4k na pewno zaspokoi potrzeby osób, które pragną nagrywać swoje poczynania na stoku, ulicy czy pod wodą w najwyższej jakości. Kamera jest w stanie uchwycić obraz w 4K przy 30 klatkach na sekundę. YI 4K umożliwia również transmitowanie swoich przeżyć na żywo na takich platformach jak YouTube, Facebook Live, Twitch czy ReStream. Kamera została wyposażona w najnowocześniejsze technologie takie jak elektroniczna stabilizacja obrazu (EIS) czy korekcja aberracji obiektywu. Zaawansowana funkcja slow-motion jest w stanie spowolnić chwile 8 krotnie nawet w 240FPS.

YI 4k+ kamera na kasku dla wymagających

YI 4k+ jest pierwszą sportową kamerką, która nagrywa obraz w niesamowitej jakości 4K przy 60FPS-ach. Oferuje zarazem najwięcej możliwości i nieskazitelny obraz. Innowacyjne sterowanie głosowe umożliwia niezwykle komfortowe sterowanie kamerką za pomocą wydawania krótkich oraz intuicyjnych komend. Obsługa kamery na kasku jeszcze nigdy nie była tak prosta. Wspomniana funkcja jest szczególnie doceniana przez wszelkich sportowców i wyczynowców. YI 4K+ daje również sposobność zapisywania zdjęć w formacie RAW, który daje najszersze pole do popisu miłośnikom edycji fotek w postprodukcji.

Narciarz w kasku z mocowaniem na kamerę sportową.

Jak przymocować kamerę do kasku?

Istnieje kilka sposobów na zamontowanie swojej kamery sportowej do kasku. Który patent jest najlepszy? Każdy z nich wyróżnia się pewnymi plusami, jak i minusami.

Mocowanie kamery na kask z góry

Mocowanie kamery do kasku od góry należy do jednych z najprostszych. W przypadku motocyklistów cechuje się jednak tym, iż kąt widzenia wielu kamer nie obejmuje nawet fragmentu prowadzonej maszyny. Uzyskany obraz pokazuje drogę i otoczenie będące na wprost kierowcy.

Mocowanie boczne

Umocowanie kamery z boku jest nieco bardziej skomplikowane. Kamera wydaje się również nieco cięższa niż w przypadku mocowania górnego. Mocowanie boczne na kasku zapewnia optymalny kąt widzenia. Sprawdzi się zarówno jako sposób na zamontowanie kamery dla rowerzysty, jak i motocyklisty czy narciarza.

Jak przypiąć kamerę na kask?

Kaski z reguły nie posiadają wbudowanych mocowań na kamery sportowe. Osoby zainteresowane nagrywaniem sportowych poczynań z perspektywy oczu zmuszone są do wyposażenia się w specjalne dedykowane do danej kamery mocowanie na kask. Podczas montowania kamery na kasku należy mieć jednak na uwadze względy własnego bezpieczeństwa. Bezpośrednia ingerencja w strukturę kasku zmienia bowiem jego skuteczność ochrony.

Time Lapse bez tajemnic – czyli jak dobrze zrobić film poklatkowy

Technika Time Lapse pozwala uchwycić momenty, które na co dzień trudno dostrzec. Posiadając aparat fotograficzny, kamerę sportową czy telefon możecie wykonać samodzielnie taką produkcję. W naszym artykule dowiecie się jak zrobić film poklatkowy od podstaw. Time Lapse – jak to działa? Filmy poklatkowe dawniej były zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalistów. Sprzęt, którym się posługiwali kosztował naprawdę…

Szczegóły

YI & Survival Race

Już w najbliższy weekend we Wrocławiu (10-11 Czerwca) będziemy razem z Wami podejmować wyzwanie Survival Race – miejski bieg z przeszkodami. Te dwa dni dostarczą mnóstwo endorfin! Pobiegniemy nadodrzańskimi bulwarami i zdobędziemy Wrocławskie Kilimandżaro, żeby potem biec dalej przez Morskie Oko. W trakcie biegu czeka nas m.in. WAR ZONE, gdzie musimy uważać na świstające kule i wybuchające…

Szczegóły

YI w Media Expert

Ruszyła oficjalna sprzedaż produktów YI w sieci sklepów Media Expert.  W ofercie możemy znaleźć flagowe produkty marki, takie jak kamery sportowe (YI Action, YI 4K wraz z akcesoriami) oraz kamery do inteligentnego monitoringu z serii YI Home oraz YI Dome. Pełną ofertę można znaleźć tutaj. Spółka JBTS w niecały rok od wprowadzenia marki YI na rynek Polski nawiązała…

Szczegóły